İP Adresim: 3.237.2.4

Tarayıcı Bilgisi : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

İP Sorgulama

İP, internete bağlanan her bilgisayarda bulunan ve rakamlarla ifade edilen, Internet Protocol (Internet Protocol Address) anlamına gelen bir terimdir. Geçmişte ve günümüzde yaygın olan "İP adresinden adres bulmak, Domain İP adresi, ip adresim ne? What is my İP adress?" gibi popüler arama sorguları vardır. Bu sorgulardan da anlaşılacağı gibi, İP adresi üzerinden belli başlı tespitler yapılmaktadır. Belirtildiği gibi, İP adresi bir kimliktir çünkü.

İP Adresi Nasıl Sorgulanır? İP Adresi Sorgulama

İP adresini sitemizde sorgulayabilirsiniz. ip sorgulama için özel olarak kodlanmış yazılımlar insanlara sunulur ve insanlar yalnızca bu yazılımların bulunduğu siteye girdiğinde otomatikman kendilerine bilgi sayfası sunulur. Girdiğiniz her internet sitesi İP adresinizi bilir.

İP Adresimden Adresim Bulunabilir mi?

İP adresinizden adresiniz bulunabilir. Ancak bunu sadece internet hizmeti aldığınız ISS (Internet Servis Sağlayıcısı) firması bulabilir. İnternetten İP adresinizi sorguladığınız ve size haritayla adres gösteren siteler yalnızca semtinizi bilebilir ve bunu da ISS firmanız bilgisinde yapabilirler. Bölgelerin kendilerine özel blok İP adresleri vardır ve bu verilere göre adresinizi göstermeye çalışırlar. Ancak hiçbir şartta ev adresinizi bilemeyeceklerdir. İnternet Servis Sağlayıcınız ise bütün bilgilerinize ve geçmiş internet kullanım bilginize hakimdir. Yasal olarak işleyecek süreçlerde İP adresinizi gizlemek gibi bir şansa sahİP olmadığınızı bilmek faydanıza olacaktır. Şu anda İP adresiniz yukarıda yazmaktadır.